Zakres wiedzy do opanowania z fizyki

7 kwietnia 2022

Fizyka – co też można powiedzieć o tym przedmiocie? Do łatwych nie należy. Z drugiej jednak strony – jest to taki przedmiot, który pozwala odkryć wiele fascynujących tajemnic. Takich związanych ze światem. W szczególności, ze środowiskiem, z rzeczami, które to otaczają nas na co dzień. Fizyka jest fajna, ale trzeba mieć do niej odpowiednie podejście. Niektórzy je mają, dlatego też staje się ona ich ulubionym przedmiotem. Na tyle, że sięgają po nią, jeżeli chodzi o egzamin dojrzałości. W takim przypadku, należy wyposażyć się w repetytorium maturalne fizyka, aby móc dobrze przyswoić sobie zalecany materiał.

Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami – Szkoły ponadgimnazjalne

368 stron, które pochodzi od wydawnictwa Nowa Era. Można by powiedzieć, że po jednej stronie na każdy dzień roku, ale tak nie będzie. Tym bardziej, że od początku roku do samej matury, jest tak naprawdę mniej czasu. Jest to praca zbiorowa, gdzie znaleźć można wiele wskazówek, ułatwiających zmierzenie się z danym materiałem, a także z zadaniami, jakie czekają na maturzystów na samym egzaminie. Zadania zostały podzielona na poszczególne działy, które to wzajemnie się przenikają. Podręcznik udostępnia również kody QR, dzięki którym, w internecie można odnaleźć jeszcze więcej działań.

Repetytorium maturzysty. Fizyka

Senderska Elżbieta zaprasza do poznania książki, która także ma za zadanie pomóc powtórzyć materiał z tego przedmiotu. Zadania rozwiązanie są krok po kroku, dzięki czemu wszystkie etapy są jasne i klarowne. Jeżeli coś dla ucznia jest niezrozumiałe, to na poszczególnych etapach można znaleźć wyjaśnienia. Jeżeli chodzi o pojęcia, które są godne zapamiętania, zostały one umieszczone w specjalnych ramkach, dzięki czemu uczniowie będą wiedzieć, na co dokładnie mają zwrócić uwagę. Nie brakuje tutaj także ilustracji i grafik, które niekiedy są potrzebne, aby móc zrozumieć, na czym dane zjawiska polegają. Podręcznik pochodzi od znanego i lubianego wydawnictwa Greg.

#repetytorium maturalne fizyka