Fizyka jako nauka przyrodnicza – czyli jak przyswoić się z maturalnymi zagadnieniami

7 kwietnia 2022

“Nienawidzę fizyki”, “do niczego ten przedmiot mi się nie przyda”, “po co mi ta nauka”, ” nic nie rozumiem”.. Pewnie każdy z nas niejednokrotnie usłyszał te słowa bądź też sam je wypowiedział. Jednak fizyka to dziedzina nauk, która nie tylko jest ciekawa, ale także przyjemna, kiedy ją zrozumiemy. Aby nauka była przyjemniejsza, a maturzyści zrozumieli ten przedmiot, przygotowano specjalne wydanie repetytorium maturalne fizyka.

Do czego potrzebna jest mi nauka fizyki?

Nauka tego przedmiotu jest atrakcyjna sama w sobie, ponieważ jest to nauka o przyrodzie, która zajmuje się badaniem właściwości materii i procesami zachodzącymi w przyrodzie w bardzo ciekawy sposób. Ponadto matura z tego przedmiotu niezbędna jest podczas rekrutacji w niektórych uczelniach. Wynik z fizyki jest wymagany podczas rekrutacji szczególnie na kierunki takie jak:
– astronomię
– biofizykę
– analitykę chemiczną
– chemię
– medycynę
– fizjoterapię

Repetytorium maturalne z fizyki – czy wszystko wyjaśni?

Repetytorium maturalne fizyka przygotowane jest tak, by idealnie trafiało w oczekiwania i potrzeby abiturientów. Posiada kilka ważnych zalet, które z pewnością są bardzo istotne dla maturzystów:
– zawiera całość materiału niezbędnego do przygotowania się do matury
– wydanie jest zgodne z najnowszą podstawą programową
– zawiera zagadnienia ze wszystkich klas szkoły średniej
– zadania w repetytorium mają szczegółowe informacje, które pomagają krok po kroku rozwiązywać przykłady
– wydanie posiada komentarze na marginesach (dzięki temu maturzysta wie, na co zwrócić szczególną uwagę)
– obok zadań i definicji pojawiają się czytelne i wyraźne rysunki, które ułatwiają zapamiętywanie, ale także przyswajanie wiedzy
– informacje przedstawiane są jasnym i zrozumiałym językiem, tak aby każdy z łatwością przyswoił wiedzę
– istotne pojęcia zostały wyróżnione ramkami.
– repetytorium posiada także indeks pojęć (ułatwia to poszukiwanie niezbędnych informacji oraz przydatne jest podczas powtórek)
– w wydaniu można odnaleźć także zadania z ubiegłych lat

Repetytorium jest idealnie przystosowane nie tylko dla maturzystów, ale także dla uczniów szkół średnich od początku nauki, którzy chcą głębiej wtajemniczyć się w tajniki fizyki.

#repetytorium maturalne fizyka